Zielona Szkoła 2018

Więcej…Zapraszamy do śledzenia wydarzeń z Jastrzębiej Góry. KLIKNIJ TUTAJ

 

Komers klas III oddziałów gimnazjalnych

Więcej…7 czerwca 2018 w Szkole Podstawowej im. Wincentego Woźniaka w Czyżowicach odbył się nasz szkolny bal gimnazjalny. Towarzyszyła nam muzyka grana przez naszego absolwenta Wojciecha Pawlicę. Jak zwykle nie obyło się bez ogromnych emocji i łez wzruszenia. Trzecioklasiści bawili się wyśmienicie, nie zważając

Więcej…

 

Wycieczka dydaktyczna z biologii

Więcej…W piękny słoneczny dzień 7 czerwca 2018 r. klasa 3 b udała się na zajęcia terenowe do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach terenowych z dendrologii, czyli nauki o pospolitych krzewach i drzewach.

Więcej…

 

Spotkanie z Tomaszem Sikorą

Więcej…6 czerwca 2018 r. w naszej szkole gościliśmy niezwykłą osobę - Pana Tomasza Sikorę. Pan Tomasz przybył do nas, by przybliżyć nam biathlon, zimową dyscyplinę łącząca biegi narciarskie ze strzelectwem. Uczniowie mogli zobaczyć jego

Więcej…

 

Korzenie i skrzydła… w szkole.

Więcej…Szkoła to miejsce, gdzie pielęgnujemy tradycje, ale jednocześnie dbamy o poszerzanie horyzontów młodego pokolenia. Stąd pomysł na lekcję regionalną i europejską w klasach III oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Wincentego Woźniaka w Czyżowicach.

Więcej…

 

Ogólnopolski Challange – Little Heroes w Szkole Podstawowej w Czyżowicach

Więcej…W ramach tradycyjnego Dnia Sportu na boisku klubu LKS „Naprzód” Czyżowice odbyła się impreza „biegów przeszkodowych” zorganizowana przez SP Czyżowice. Stroną techniczną imprezy zajęło się Stowarzyszenie SPORT LIFR, które powołało inicjatywę Little Heros, wspierającą młodych ludzi.

Patronat nad ogólnopolskim cyklem imprez objął Sekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski.

Więcej…

 

Szkolny konkurs Origami

Więcej…Dnia 4 czerwca 2018 r. został podsumowany Szkolny Konkurs Origami. Na konkurs do świetlicy szkolnej wpłynęły różnorodne kolorowe prace z papieru pobudzające fantazję, wzmagające koncentrację oraz wyrabiające zręczność palców.

Więcej…

 

Wyniki konkursu "Albus"

Dnia 7 maja 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie matematycznym Albus.

Laureatami konkursu zostali:

  • Barbara Pukowska z kl.III gimnazjum,
  • Kacper Wojak, Wojciech Grabarczyk i Emilia Błaszczok z kl.VII.

Wyróżnienia uzyskali:

  • Jakub Liana i Dawid Florek z kl.III gimnazjum,
  • Ania Marcol z kl.VI
  • Martyna Kajzerek z kl.IV.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Konkurs "Szybki Mózg"

Więcej…4 czerwca nasza szkoła organizowała IV Powiatowy Konkurs Matematyczny z elementami orientacji sportowej "Szybki Mózg". Naszą szkołę reprezentowali Kacper Wojak z kl.VII oraz Patryk Śmiałek z kl.VI.

Uczniowie Ci zajęli I miejsce zdobywając

Więcej…

 

II Otwarty Turniej QUARTO

Więcej…Dnia 25.05.2018 r. na terenie świetlicy szkolnej odbyły się kolejne rozgrywki quarto. Zainteresowanie tą formą spędzenia czasu wolnego, przy emocjach i zdrowej rywalizacje jest nadal aktualne i cieszy się powodzeniem mimo słonecznej aury za oknem. Było

Więcej…

 

Uczniowie z Czyżowic najlepsi w powiecie.

Więcej…W dniu 25.05.2018r na obiekcie Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu przy ZST w Wodzisławiu Śląskim (budowlanka) odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej dla uczniów oddziałów gimnazjalnych powiatu wodzisławskiego.

W zawodach

Więcej…

 
Więcej artykułów…