Szkoła Podstawowa im. Wincentego Woźniaka w Czyżowicach

Światowy Dzień Kota

Więcej…W styczniu br. podjęto działania w związku z realizacją projektu edukacyjnego, który zakończył się 16 lutego br. obchodami Światowego Dnia Kota. Zadaniem uczniów kl. I – III było wykonanie pracy plastycznej kota, dowolną techniką. W realizację projektu zaangażowali się wszyscy wychowawcy klas młodszych.

Więcej…

 

Wojewódzki konkurs plastyczny

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Woźniaka w Czyżowicach zaprasza do udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „WIELKANOCNY BARANEK

Regulamin można pobrać TUTAJ.

Więcej…

 

Spotkanie z policjantem

W dniach 14.02 oraz 19.02 na terenie szkoły odbyły się pogadanki z policjantem. Naszym gościem był asp. sztab. Patryk Błasik z Wydziału ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.

W pogadankach brały udział klasy

Więcej…

 

Rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych

Konkurs „Książki z imieniem w tytule” kl. II – IV

W styczniowym konkursie bibliotecznym „Książki z imieniem w tytule” wzięło udział 8 uczniów. Po sprawdzeniu prac okazało się, że najwięcej tytułów, w których zawarte jest imię znalazła uczennica klasy III a - Martyna Cecot. Martyna znalazła aż 208 tytułów! Serdecznie gratulujemy!

Konkurs „Kolorowe książki” kl. V – VII

W styczniowym konkursie bibliotecznym „Kolorowe książki” udział wzięło 9 uczniów. Po sprawdzeniu i zliczeniu wszystkich tytułów, okazało się, że najwięcej książek z kolorem w tytule znalazła uczennica klasy VI a - Malwina Dyl. Były to 443 tytuły! Serdecznie gratulujemy!

 

Ferie – jeśli nie wyjazd, to co?

Propozycje spędzania wolnego czasu.

Ferie w domu to nuda? Niekoniecznie. Nawet jeśli dziecko nie wyjeżdża na zimowisko, może ten czas spędzić ciekawie. Warto jednak pomyśleć o tym wcześniej i zaplanować ferie tak, aby dziecko nie spędziło ich w całości przed telewizorem czy komputerem. Tym bardziej, że dwa tygodnie zimowej przerwy mają służyć nie tylko odpoczynkowi, ale też rozwijaniu zainteresowań i umiejętności.

Więcej…

 

Pogadanka z policjantem w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Więcej…W dniu 25.01.2018r. klasy I-IV miały okazję spotkać się z policjantem. Naszym gościem był pan dzielnicowy asp. szt. Rafał Witek, który przeprowadził pogadankę z uczniami. Spotkanie to odbyło się w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Więcej…

 

Podobieństwa i różnice – warsztaty w klasie IVc

Więcej…Drzewo podobieństw i różnic – integracja zespołu klasowego. W dniu 25.01.2018r. na lekcji wychowawczej odbyły się warsztaty integracyjne z pedagogiem szkolnym panią Pauliną Sosnecką-Oleś. Uczniowie zostali podzieleni na zespoły

Więcej…

 

Olimpiada wiedzy Archimedes.Plus

Więcej…6 listopada 2017 r. odbył się ogólnopolski konkurs „Olimpiada wiedzy Archimedes.Plus” w którym udział wzięło 25 uczniów z klas 3-7 Szkoły Podstawowej oraz 6 uczestników Gimnazjum.

Uczniowie:

  • Bartłomiej Kocur kl. III
  • Kamil Juszczyk kl. III

uzyskali tytuł Laureata I Stopnia z Wyróżnieniem

Więcej…

 

Warsztaty z doradztwa zawodowego

W dniu 12 stycznia 2018r. klasy III gimnazjum miały okazję uczestniczyć w warsztatach z doradztwa zawodowego – „Trendy na rynku pracy. Aktualny „barometr zawodów” powiatu wodzisławskiego”. Warsztaty prowadziła

Więcej…

 

Szkodliwość alkoholu - profilaktyka

W ostatnich kilku latach obserwujemy wyraźny wzrost zagrożeń alkoholowych wśród młodzieży. Dla młodego, rozwijającego się organizmu częste spożywanie alkoholu jest wręcz zabójcze, gdyż w krótkim czasie powoduje:

Więcej…

 

Dyskoteka karnawałowa w 4b

Więcej…12 stycznia 2018 r. klasa IV b bawiła się na dyskotece karnawałowej w świetlicy szkolnej. Salę udekorowaliśmy balonami i różnokolorowymi brokatowymi serpentynami jak na karnawał przystało.

Więcej…

 
Więcej artykułów…