20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Więcej…

„W chwili, w której umiera w nas dziecko, zaczyna się starość...”

Dzieci w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Choć dzieciaki swój szczególny dzień mają 1 czerwca

Więcej…

 

Prelekcja dla rodziców

Więcej… 15 listopada br. w naszej szkole odbyło się zebranie rodziców. Spotkanie to poprzedzone zostało prelekcją nt. „Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży” przeprowadzoną przez Panią Aleksandrę Jamrozik – pracownika Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim.

Więcej…

 

Czarny nosek

Więcej…W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki szkolnej została zakupiona m.in. książka Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”. Lekturę czytała głośno swojej klasie I a, Pani Michalina Kucza.

Więcej…

 

Schronisko

Więcej…

13 listopada 2017 r. przedstawiciele Aktywu bibliotecznego: M. Pawliczek, A. Florek, L. Staniczek. M. Szczyrba, O. Koczy wraz z p. G. Swoboda i p. S. Strużyk-Pawliczek odwiedziły wodzisławskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt „Koty, Psy i My”, w celu przekazania im darów.

Więcej…

 

Wycieczka do kopalni Luiza

Więcej…

9 listopada 2017 r. uczniowie klas czwartych wyjechali na wycieczkę do Kopalni Luiza w Zabrzu. Najpierw odbyła się wędrówka po XIX -wiecznej sztolni, gdzie w podziemiach przy użyciu urządzeń multimedialnych uczniowie zapoznali się z gwarą oraz strojami śląskimi. Miały też okazję spotkać Skarbnika i posłuchać jego ciekawych opowieści o pracy górnika.

Więcej…

 

Wycieczka uczniów klasy 3 do Oświęcimia

Więcej…Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu wycieczka uczniów klasy 3

„To się jednak wydarzyło, a zatem znowu może się wydarzyć-…..” Primo Levi

9 listopad 2017 roku był kolejnym jesiennym, chłodnym dniem…. Wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać w Auschwitz,

Więcej…

 

Najlepsi czytelnicy październik 2017

W miesiącu październiku, który obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych zorganizowany został konkurs:

Która klasa wypożyczy najwięcej książek z biblioteki szkolnej?

Więcej…

 
Reklama
Reklama

Reklama
Odwiedza nas
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Pomożesz?
Reklama
Licznik odwiedzin
Odsłon : 988894