Korzenie i skrzydła… w szkole.

Więcej…Szkoła to miejsce, gdzie pielęgnujemy tradycje, ale jednocześnie dbamy o poszerzanie horyzontów młodego pokolenia. Stąd pomysł na lekcję regionalną i europejską w klasach III oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Wincentego Woźniaka w Czyżowicach.

Więcej…

 

Ogólnopolski Challange – Little Heroes w Szkole Podstawowej w Czyżowicach

Więcej…W ramach tradycyjnego Dnia Sportu na boisku klubu LKS „Naprzód” Czyżowice odbyła się impreza „biegów przeszkodowych” zorganizowana przez SP Czyżowice. Stroną techniczną imprezy zajęło się Stowarzyszenie SPORT LIFR, które powołało inicjatywę Little Heros, wspierającą młodych ludzi.

Patronat nad ogólnopolskim cyklem imprez objął Sekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski.

Więcej…

 

Szkolny konkurs Origami

Więcej…Dnia 4 czerwca 2018 r. został podsumowany Szkolny Konkurs Origami. Na konkurs do świetlicy szkolnej wpłynęły różnorodne kolorowe prace z papieru pobudzające fantazję, wzmagające koncentrację oraz wyrabiające zręczność palców.

Więcej…

 

Wyniki konkursu "Albus"

Dnia 7 maja 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie matematycznym Albus.

Laureatami konkursu zostali:

  • Barbara Pukowska z kl.III gimnazjum,
  • Kacper Wojak, Wojciech Grabarczyk i Emilia Błaszczok z kl.VII.

Wyróżnienia uzyskali:

  • Jakub Liana i Dawid Florek z kl.III gimnazjum,
  • Ania Marcol z kl.VI
  • Martyna Kajzerek z kl.IV.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Konkurs "Szybki Mózg"

Więcej…4 czerwca nasza szkoła organizowała IV Powiatowy Konkurs Matematyczny z elementami orientacji sportowej "Szybki Mózg". Naszą szkołę reprezentowali Kacper Wojak z kl.VII oraz Patryk Śmiałek z kl.VI.

Uczniowie Ci zajęli I miejsce zdobywając

Więcej…

 

II Otwarty Turniej QUARTO

Więcej…Dnia 25.05.2018 r. na terenie świetlicy szkolnej odbyły się kolejne rozgrywki quarto. Zainteresowanie tą formą spędzenia czasu wolnego, przy emocjach i zdrowej rywalizacje jest nadal aktualne i cieszy się powodzeniem mimo słonecznej aury za oknem. Było

Więcej…

 

Uczniowie z Czyżowic najlepsi w powiecie.

Więcej…W dniu 25.05.2018r na obiekcie Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu przy ZST w Wodzisławiu Śląskim (budowlanka) odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej dla uczniów oddziałów gimnazjalnych powiatu wodzisławskiego.

W zawodach

Więcej…

 

Wyniki konkursu "Kangur"

15 marca 2018 roku nasi uczniowie brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. Wśród uczniów naszej szkoły wyróżnienia i nagrody książkowe otrzymali:

  • Łukasz Bura kl.III gimnazjum,
  • Kacper Wojak kl.VII,
  • Patryk Śmiałek i Anna Marcol z kl.VI,
  • Martyna Kajzerek z kl.IV
  • Piotr Gajdera z kl.II.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Finał Wojewódzki w Biegu na Orientację

Więcej…Finał Wojewódzki w Biegu na Orientację w Jastrzębiu Zdroju 24.05.2018

Nasza szkoła wystawiła trzy drużyny do Finału Wojewódzkiego w kategoriach:

Więcej…

 

Konkurs „Ja i mój zawód w przyszłości”

Więcej…21 maja br. w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim odbył się konkurs  „Ja i mój zawód w przyszłości” organizowany wspólnie z Wydziałem Edukacji w Wodzisławiu Śląskim. Konkurs skierowany do klas 7 szkół podstawowych oraz 2 i 3 gimnazjum polegał na przygotowaniu krótkiego filmiku

Więcej…

 

II gminny konkurs historyczny

Więcej…18 maja br. w naszej szkole odbył się II gminny konkurs historyczny „Historia – świadek przeszłości”, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół w: Czyżowicach, Gorzycach, Olzie, Rogowa i Turzy Śl. Pytania konkursowe przygotował pracownik wodzisławskiego

Więcej…

 
Więcej artykułów…